کابل آنتن

سیم و کابل آنتن که در دسته کابل های کواکسیال قرار می گیرد و از فلز مس به دست می آید . برای انعطاف پذیری بیشتر کابل آنتن از یک رسانای کم قطر استفاده می کنند.

البته از این رسانا علاوه بر انعطاف پذیری برای جلوگیری از تداخلات سیگنالی هم استفاده می شود و این رسانا به همراه سایر سیم های آنتن درون عایق مخصوصی قرار می گیرند . 

تمامی کابل های کواکسیال از جمله سیم آنتن دارای آمپدانس مخصوص خود بوده. به عنوان مثال سیم های آنتن دارای آمپدانس 75 اهمی هستند. منظور از آمپدانس همان میزان مقاومت الکتریکی سیم می باشد.

کابل-آنتن

تماس با پارسا کابل

جهت اطلاع از قیمت محصولات و جزئیات بیشتر ، با همکاران ما تماس بگیرید. 

 

تماس مستقیم :

خرید سیم و کابل

کابل آنتن زیرمجموعه کابل کواکسیال

بهترین سیم آنتن

دسته بندی کابل آنتن

همانطور که گفتیم کابل آنتن زیر مجموعه کابل های کواکسیال است. کابل های کواکسیال نمونه های گوناگونی دارند که می توان گفت دو نوع آنها یعنی سیم آنتن RG6 و RG60 برای استفاده در تلویزیون و ماهواره به کار می رود . کابل های RG6 برای تلویزیون های معمولی و کابل RG60 برای استفاده در تلویزیون های با کیفیت به کار می رود . قیمت هر کدام از این کابل ها با توجه به مواد استفاده شده در ساخت با دیگری متفاوت است .

در رابطه با خرید بهترین سیم آنتن می توان گفت عموما این کابل ها با پیروی از استاندارد JIS C 3501 و به کمک هادی مسی یا آلومینیومی طراحی می شوند . 

اگر چه آن دسته از کابل آنتن که با مس ساخته شده اند به نسبت سیم و کابل آنتن آلومینیوم هزینه بیشتری دارند ، اما در طولانی مدت عملکرد کابل آنتن بهتر بوده و کیفیت بهتری در جابه جایی سیگنال ها دارند . 

قیمت کابل آنتن

علاوه بر هادی استفاده شده در کابل که از آلومینیوم باشد یا مس ؛ نوع مواد پلیمری به کار رفته در روکش کابل هم در قیمت کابل آنتن تاثیر گذار است .

در نظر گرفتن مسافت انتقال میان آنتن و گیرنده در انتخاب هادی سیم بسیار مهم است . چرا که در مسیر های طولانی باید حتما از کابل های آنتن با هادی مس استفاده کرد .

از آنجا که کابل های آنتن یکی از مهم ترین زیر مجموعه کابل های کواکسیال هستند ، پیشنهاد می کنیم مقاله کابل های کواکسیال را مطالعه نمایید تا با ساختار و جزئیات این محصول بیشتر آشنا شوید .

نکاتی که هنگام نصب کابل های آنتن باید در نظر گرفت :

نکته اول :

یک تکه بودن سیم آنتن یکی از مهم ترین مسائل است. چرا که استفاده از کابل دو یا چند تکه باعث افت کیفیت شدید سیگنال های ارسالی و در نتیجه صدا و تصویر دریافتی است 

نکته دوم :

در صورتی که به هر دلیل مجبور به استفاده از کابل چند تکه شدید باید برای اتصال کابل ها از فیش های رابط مخصوص استفاده کنید، چرا که در غیر این صورت بخش زیادی از سیگنال های ارسالی از دست می روند.

 

نکته سوم :

دو نوع از پر کاربرد ترین کابل های آنتن موجود در بازار، کابل آنتن 3C و 4.5C یا همان کابل های صادراتی هستند . در مسیر های بیشتر از 15 متر پیشنهاد می شود از کابل های صادراتی استفاده نمایید.

 

نکات مهم در خرید کابل آنتن

آنتن ها از طریق کابل کواکسیال به دستگاه (مودم ، روتر ، تلفن و غیره) متصل می شوند. غالباً ، کیفیت  این نادیده گرفته می شود. این منجر به کاهش یا عدم عملکرد آنتن می شود.مواد اولیه استفاده شده قسمت مهمی از انواع کابل آنتن است و به همان اندازه آنتن مهم است. بسیاری از افراد در این مورد نیاز خود تحقیق می کنند و مواردی مانند درجه بندی dBi (دسی بل) ، نوع آنتن (omni در مقابل جهت) ، اندازه فیزیکی و کیفیت ساخت را بررسی می کنند ، اما بخش مهمی را عدم بررسی نوع کابل آنتن از دست می دهند.

در صورت استفاده از کابل اشتباه یا سطح پایین ، عملکرد به خطر می افتد یا حتی بدتر در صورتی که شما هزینه ای پرداخت میکنید (که غالبا قیمت کابل آنتن در این شرایط پایین است،) در صورتی که کابل اصلا کار نمیکند! به عنوان یک قاعده ، هرچه کابل کوتاهتر باشد ، افت سیگنال کمتری وارد می شود. همچنین امپدانس نوع کابل که باید 50 اهم برای دستگاه های تلفن همراه باشد مهم است. اهم نام واحدی است که برای نشان دادن مقاومت در کابل استفاده می شود

 وقتی کابل سیگنال AC مانند سیگنال RF را از برج تلفن همراه حمل می کند ، مقاومت به عنوان امپدانس شناخته می شود. اگر به عنوان مثال ، از کابل 75 اهم استفاده شود (که برای آنتن های تلویزیونی و ماهواره ای معمول است) عدم تطابق عملکرد به طور قابل توجهی کاهش می یابد. نکته اصلی این است که بیشتر آنتن ها به کابل احتیاج دارند بنابراین می توان آنها را در مکان های مناسب که سیگنال وجود دارد نصب کرد. بنابراین ، ایده این است که مطمئن شوید یک کابل با کیفیت خوب استفاده شده است و نوع کابل می تواند طول و امپدانس مورد نیاز را کنترل کند – بدون اتلاف سیگنال زیاد. نوع و طول کابل آنتن  با بهره و کاربرد آنتن مطابقت دارد و تعادل بین عملکرد و راحتی را فراهم می کند.

کابل-آنتن
کابل-آنتن-استاندارد

مقایسه کابل آنتن معمولی با کابل آنتن کرمان صادراتی

از معروف ترین برند های تولید کننده سیم آنتن در ایران می توان به برند کرمان اشاره کرد. این برند جایگاه خوبی در میان  سایر برند های این دسته از کابل ها در بازار فروش سیم و کابل دارد . در این قسمت به توضیح مقایسه ای از نمونه معمولی و کابل آنتن کرمان صادراتی می پردازیم . عمده ترین تفاوت این محصولات در طول مصرفی مورد نیاز شما است  ، به این صورت که اگر این مفتول کابلی طولی در حداکثر پانزده متر داشته باشد در دسته سیم آنتن معمولی قرار می گیرد. حالا گر این اندازه بیشتر شد ، این مفتول در دسته کابل آنتن صادراتی قرار می گیرد .

راهنمایی تشخیص نوع سیم آنتن : حال که میدانید کدام دسته از این موارد به کار شما می آید ، لازم است بدانید که دسته معمولی را با کد  (تری سی 3 C ) و دسته ی دیگر را با کد 4.5 C  میشناسند.

قیمت-کابل-آنتن

کابل آنتن نوین کرمان

یکی از پر طرفدار ترین کالایی که در ایران بسیار از آن به کشور های دیگر صادر می شود، این محصول است که یکی از برترین شرکت های ایران در زمینه تولید و صادرات آن، کابل آنتن نوین کرمان است، که جدا از آن ،در زمینه تولید کابل دوربین هم مشغول است.کابل های آنتن شرکت نوین کرمان دارای مغز های مس خالص و مغز CAAمی باشد که دارای کیفیت بسیار مطلوب بالا می باشند آنها به دو دسته ۴٫۵c-2v  تقسیم می شود.

شرکت کابل آنتن نوین ، جزو کمپانی هایی است که در تولید محصولاتش بسیار حساس بوده و کیفیت محصولات تولید شده اش برایش بسیار مهم است. چرا که اگر محصولاتش دارای کیفیت لازم نباشد، قطعا مشتری هایش را از دست میدهد. در نتیجه این شرکت تا به امروز تمام سعی اش را کرده برای مصرف کنندگان محصولاتی با کیفیت بالا تولید کند؛ ،به طوری که محصولات در رقابت با شرکت های دیگر موجود در ایران بسیار قوی تر و بهتر عمل می کند.

این کمپانی تولید کننده کابل با تنوع زیاد است که معروف ترین آن، کابل های آنتن، کواکسیال و مخابراتی است. در دسته سیم آنتن، تولید کننده کابل با کیفیتی به نام ۴٫۵c-2v می باشد که در ایران بسیار معروف است.

کابل-آنتن-نوین-کرمان

کابل آنتن کرمان صادراتی

کابل-آنتن-صادراتی

در هنگام خرید کابل موردنظرتان، جدا از با کیفیت بودن محصولتان باید از خدمات پس از فروش و طول عمری که کالا دارا می باشد آگاهی لازم را داشته باشید! محصولات شرکت نوین کرمان، در این دو موضوع بسیار برتر از سایر رقبایش در ایران و حتی کشور های اطرف ایران یا خاورمیانه است.شاید برایتان سوال شود که چرا این شرکت در خاورمیانه جزو بهترین ها به حساب می آید،به این علت که:

1-دارای استاندارد های بین المللی در کیفیت محصولات و خط تولید است.

2-دارای پیشرفته ترین دستگاه های تولیدی کابل می باشد.

3-دارای خدمات پس از فروش بسیار عالی می باشد و در هر لحظه،آماده پاسخ گویی به سوالات و مشکلات مشتری هایشان هستند!

4-بخاطر با کیفیت بودن محصولاتش، رفته رفته در بین کشور های دیگه،معروف شده است.

و کلی علت دیگر که اثبات می کند این شرکت رقیب سر بختی برای شرکت های دیگر است!!

فروش کابل آنتن تلویزیون

قبل از تهیه این محصول دقت نمایید بلندا و کشیدگی کابل با توجه به محل اتصال چند متر است ؟ این کشیدگی اگر بسیار امتداد داشته باشد برای دریافت فرکانس مشکل ایجاد می شود و سیگنالها با کاستی و کمبود مواجهه خواهند شد . حداکثر این میزان بلندی برای سیم آنتن پانزده متر در نظر گرفته شده است . پیشنهاد کارشناسان ما این است تا حد امکان سعی کنید از این فاصله بکاهید و یک کابل آنتن با کیفیت با شرایط موجود تهیه نمایید !!

در حین خرید کابل تلویزیون توجه زیادی با اصل بودن آن نمایید و سعی نمایید کاهش سیگنال کابل مورد نظرتان به حداقل میزان باشد ، زیرا کیفیت آن وابسطه به این موضوع خواهد بود . در تولید کابل تلویزیون از 3 لایه عایق محافظتی استفاده میشود ، اولین آن برای محافظت از هسته اصلی است و  جنسی نارسانا دارد ، لایه محافظ میانی بافتی از جنس هادی دارد که برای محافظت از افت سیگنالهای دریافتی در نظر گرفته شده و در نهایت پوشش نهایی که برای محافظت از شرایط جوی و خارجی تدارک دیده شده .

خب طبیعتا وقتی صحبت از خرید کابل آنتن صادراتی میشود، خریدار از محصول مورد نظر دو انتظار دارد اولین آن کیفیت محصول است که قراره تهیه نماید که اگر کیفیت محصول خوب باشد، طبیعتا یک خریدار وفادار نسبت به یک شرکت میشود.دومین موضوع میزان خدماتی است که برای آن قرار است پول پرداخت کند!اگر یک شرکت بتواند این دو انتظار را در محصولاتش پیاده کند، اثبات می کند که نظر مشتریان ارجهیت بالایی برای آن دارد.

 

برای اطلاع دقیق  از لیست قیمت کابل آنتن با استفاده از راه های ارتباطی با ما در تماس باشید .

 

راه های ارتباطی با فروشگاه پارساکابل

آدرس

خیابان لاله زار جنوبی – جنب پاساژ پارس – سیم و کابل پارسا – پلاک 216​

ایمیل

info@parsacable.com

سوالات متداول

سیم آنتن به دو دسته معمولی و صادراتی تقسیم می شود. مهم ترین تفاوت آنها در طول مصرفشان می باشد. برای استفاده در متراژ بیشتر از 15 متر ، توصیه می شود که از مدل صادراتی کابل آنتن استفاده شود. مدل های معمولی با کد c 3 و مدل صادراتی با c 4.5 شناخته می شوند.

برای اطلاع دقیق از قیمت ها و سفارش محصول می توانید با شماره های 33937175-021 و 33119818-021 تماس بگیرید.

‫5/5